Kancelář: +420 731 858 492

Pracovní doba: PO - PÁ - 8:00 - 14:00

Napište nám: +info@spurnyreef.cz

logoo

Pracovní doba: PO - PÁ - 8:00 - 14:00

logo

Mikrovlnná technologie

Mikrovlnná technologie se začala před lety používat k hubení mravenců v Americe.

Díky známým skutečnostem jako je vysoká účinnost, relativně malá pracnost, nachází tato technologie uplatnění i u nás. Jejím principem je zahřátí a pohyb molekul vody obsažené v živých organismech.

Voda, která není vázána v buněčných strukturách, je z převážné části vytlačována ven z živočichů ve směru působení mikrovlnné energie. U sanace dřeva a tudíž likvidaci dřevokazného hmyzu nebo jiných škůdců, je proces obdobný, avšak dřevo na rozdíl od zdiva obsahuje kromě jiných látek (jako je celulóza, lignin, hemicelulóza atd.) primárně vodu vázanou v buněčných stěnách a vodu volnou.

Pokud dřevo obsahuje více vody, než je voda obsažená v nasycených vláknech dřeva, je tato voda obdobně, jako u zdiva, nejprve z větší části vytlačována ze dřeva ven ve směru vyzařování mikrovlnné energie a též částečně odpařována. Pokud je dřevo napadeno larvami dřevokazného hmyzu, jsou většinou zahubeny, následkem přehřátí jejich buněčné vody a změnou stavu tělních bílkovin - obdobně jako se mění skupenství bílku v tepelně upravovaném vajíčku.

Je prokázáno, že k hubení dochází, pokud je larva mikrovlnami ohřívána na teplotu nad 56°C po dobu alespoň 4 min. Pokud není zahubena okamžitě během ozařování, uhyne do několika hodin v důsledku danných změn.

Ale pozor, mikrovlnná technologie likvidace dřevokazných škůdců je pouze likvidační a nikoliv impregnační.

Mikrovlnné prozařování má také různá úskalí proveditelnosti, tudíž se musí podrobně konzultovat s odbornou firmou.

Proč si vybrat právě nás?


Kontaktujte nás

Kontaktní formulář

Těší nás, že jste se nás rozhodli kontaktovat! Na Váš dotaz či problém budeme reagovat v co nejkratší možné době.