Kancelář: +420 731 858 492

Pracovní doba: PO - PÁ - 8:00 - 14:00

Napište nám: +info@spurnyreef.cz

logoo

Pracovní doba: PO - PÁ - 8:00 - 14:00

logo

Vysokotlaká injektáž

Jsme specializovaná firma která jako první v ČR zavedla hloubkovou vysokotlakou injektáž. Jsme jedna z mála firem která používá na likvidaci kromě mikrovlnné technologie také zmiňovanou hloubkovou vysokotlakou injektáž.

Výrobce této technologie je společnost MABI. Jedná se o francouzskou společnost, která se zabývá likvidací biotických a aniobiotických škůdců již 45 let a jako jediná má také tuto technologii patentovanou a certifikovanou.

Vysokotlaká injektáž napadeného místa má jednu obrovskou výhodu před mikrovlnnou technologií. Největší výhodou je dlouhodobá sanace (v řádech desítek let).

Injektované místo je napuštěno chemickým insekticidem, který se vstřebá do daného materiálu a zůstane tam napořád. Tudíž je materiál naimpregnován a již nikdy se na daném místě škůdce neobjeví.

Technologie vysokotlaké injektáže se používá převážně tam, kde majitel nemovitosti nemůže zaručit celoroční vlhkost menší jak 19%.Pokud se nepodaří zaručit nižší vlhkost, tak se dřevomorka vrátí a majitel bude muset vynaložit další náklady na její likvidaci a skutečně to není nic levného.

Jsou to většinou chalupy, rekreační sídla, chaty, prostě všude tam, kde se celoročne nevytápí (netemperuje). Dalšímy nemovitostmy jsou podsklepené domy, nemovitosti ve svahu, špatně odizolované nemovitosti, nemovitosti kde se v konstrukci používá dřevo, atd...

Další výhody tlakové injektáže je o 90% nižší spotřeba elektrické energie než u mikrovlnného prozařování. Někdy spotřeba elektrické energie při mikrovlnném prozařování může být až v řádech desetitisíců. (30 tisíc korum na likvidaci cca 150m2 zdiva). Na připojení mikrovlnné technologie je potřeba 380/32A, což některé chatky a rekreační domy nemají. Vysokotlaká injektáž potřebuje pouze připojení na 220/16A.

Další výhodou tlakové injektáže je to, že při realizaci sanací mohou nemovitost zákazníci plně využívat oproti mikrovlné technologii. Při mikrovlnném prozařování musí dojít k odklánění paprsků a né vždy je to stoprocentní, tudíž se zákazníkum nedoporučuje pohybovat se po dobu sanace po nemovitosti.

V některých případech ale nejde tlakovou injektáž použít a musí být použita mikrovlnná technologie. Většinou se používá mikrovlnná technologie z 30%,vysokotlaká injektáž z 60%, a ve zbytku zakázek používáme obě technologie.

Další výhodou vysokotlaké injektáže je rychlost. Tlaková injektáž je rychlejší zhruba o 2/3 než mikrovlnné prozařování. Musí se pouze při výběru druhu sanace zohlednit všechny okolní vlivy. To je rozhodujícím faktorem.

Počet injektážních děr na metr čtverečný je dán materiálem (cihla, beton, dřevo...), velikostí injektážního pakru a závažnosti napadení daným škůdcem.

Jsme první a jediná firma v České republice která používá tuto nejmodernější metodu od certifikovaného francouzského výrobce, který se sanací a likvidací biotických a aniobiotických škůdců zabývá již přes 30 let.

Cena vysokotlaké injektáže je stejná jako u mikrovlnné technologie.

Proč si vybrat právě nás?


Kontaktujte nás

Kontaktní formulář

Těší nás, že jste se nás rozhodli kontaktovat! Na Váš dotaz či problém budeme reagovat v co nejkratší možné době.